Hikayemiz

Zeytin Pazarı

Akdeniz havzasının belki de en güzel ürünü olan zeytin ülkemiz için de büyük bir değer.  Sağlık açısından yararı, lezzeti, ürünlerinin kullanım alanı ile insan hayatına sağladığı faydalar nedeniyle zeytin doğanın canlılığa bir lütfu.

Anadolu topraklarının Akdeniz iklimi etkisinde oluşu sayesinde Trakyadan başlayarak Ege ve Akdeniz kıyıları boyunca, hatta Güneydoğu Anadolu'da da çok sayıda türü olan zengin zeytin bahçeleri sayesinde ekonomimiz için de vaz geçilmez bir nimettir.

 

Son on beş yıldır Anadolu'nun değişik yörelerinde çok sayıda yerel, küçük üretici zeytin ve zeytin yağı üretimine katkı koymak konusunda büyük bir isteklilik göstermektedir.  Fakat gerek teknik alt yapı maliyetleri ve zorlukları, gerekse de pazar koşulları nedeniyle özellikle küçük üreticilerin sunduğu bu güzel zenginlikler son kullanıcıya ulaşmakta yeterli olamıyor. 

İletişim zorlukları, ürünlerle ilgili tedarik sorunları ve genel olarak sürdürülebilirlik üretici için de kullanıcı için de aşılması gereken şeylerdir. 

zeytin-pazari.com işte bu türden küçük üreticileri desteklemek, zeytin ve zeytinyağı tutkunlarının taleplerini  doğru zamanda, olabilecek en kaliteli ürünle, olabilecek en uygun fiyatla karşılayabilmek için oluşturulmuş bir platformdur.

Bu platform sadece zeytin, zeytinyağı ve ilgili ürünlerin tedarikini sağlayan bir zemin değil, konuyla ilgili teknik bilgilerin, mevzuatın, kullanıcı ve üretici hikayelerinin, ürün karşılaştırmalarının da yer aldığı bir bilgilendirme ve tartışma zemini olmayı hedeflemektedir.